Projekt gotowy czy indywidualny?

Gotowy projekt domu podobnie jak ten indywidualny na zamówienie ma wiele zalet. Warto się z nimi zapoznać, przed zdecydowaniem się na konkretne rozwiązanie.

Jakie zalety ma gotowy projekt domu?

Nie bez powodu tak dużo inwestorów decyduje się na gotowe projekty domów. Wiążą się z tym rozwiązaniem liczne korzyści. Największą jest oczywiście to, że projekty katalogowe są znacznie tańsze od projektów indywidualnych. Oszczędności liczone są nawet w tysiącach złotych, co przy ograniczonym budżecie ma ogromne znaczenie. Jako że w przypadku gotowego projektu cała dokumentacja jest dostępna od ręki, skraca się cała procedura jego przygotowania i dostosowania do potrzeb klienta. Szeroki wachlarz wyboru projektów także jest dużym plusem. Zanim zdecydujemy się na konkretny projekt, można obejrzeć realistyczne i kolorowe zdjęcia oraz zobaczyć, jak dokładnie będzie wyglądał efekt końcowy. Wszystko to za sprawą starannie przygotowanych wizualizacji domów. Na gotowy projekt domu warto zdecydować się jeśli:

• mamy typową działkę, czyli taką przykładowo płaską i o kształcie prostokąta;
• nie mamy jakiś niestandardowych wymagań ani potrzeb i odpowiada nam powtarzalny projekt;
• pasuje on do krajobrazu i spełnia wymogi prawa lokalnego;
• nie mamy żadnych obiekcji w kwestii estetycznej i funkcjonalnej;
• liczy się dla nas czas i chcemy jak najszybciej przejść do jego realizacji.

Co przemawia za wyborem projektu indywidualnego?

projekty domów

Możliwość zaprojektowania wymarzonego domu, od podstaw i ze wszystkimi detalami, jest największą zaletą indywidualnego projektu. Jako inwestorzy mamy wpływ na wszystkie szczegóły, nawet na to gdzie zostanie ustawiony dany mebel. Możliwe jest uwzględnienie walorów widokowych posiadanej działki, łącznie z naturalnym oświetleniem i ukształtowaniem terenie. W przypadku indywidualnego projektu jest on tworzony wspólnie z architektem, który jest cały czas dostępny i można wypytywać go o każde szczegóły. Architekt nie służy fachowym doradztwem i pomaga dobrać najlepsze rozwiązania. Inwestor nie musi praktycznie w żaden sposób się ograniczać. Od niego zależy, jak zostanie ukształtowana przestrzeń i forma. Możliwe jest nawet obejrzenie bryły domu w programie komputerowym i to z każdej strony.

Comments are Disabled