Dom parterowy spełnieniem marzeń?

Do wyboru jest wiele projektów domów, ale prym od wielu alt wiodą te dotyczące domów parterowych. Jest to świetna opcja szczególnie dla rodzin z dziećmi, osób starszych i takich chcących mieć bliski kontakt z naturą. Prym wiodą też projekty domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym, szczególnie jeśli chce się mieszkać z najbliższą rodziną przez długie lata. Przy wyborze projektu należy kierować się swoimi potrzebami i możliwościami finansowymi. Znaczenie mają też warunki zabudowy, wielkość i kształt posiadanej działki.

Jakie zalety ma dom parterowy projekt i dlaczego jest lepszy od tego piętrowego?

Domy parterowe mają wiele zalet, które mają bezpośredni wpływ na to, że są tak chętnie wybierane przez inwestorów.

• Budowa domów parterowych jest tańsza niż budynku piętrowego o jednakowej powierzchni. Wynika to z niższych kosztów związanych z zakupem materiałów budowlanych. Oszczędności widać już na etapie wykonywania fundamentów i zadaszenia.
• Wzniesienie domu parterowego jest szybsze niż budynku piętrowego. Jest też dużo łatwiejsze i zmniejsza się ryzyko wystąpienia błędów wykonawczych na etapie budowy.
• Zaletą jest to, że nie trzeba stawiać ścian ani stropu nad parterem. Oszczędności widoczne są także w braku konieczności budowania schodów.
• W przypadku domu parterowego można mówić o znacznie mniejszych obciążeniach, co przekłada się na niższą nośność fundamentów i ścian konstrukcyjnych.

Co jeszcze przemawia na korzyść domów parterowych?

Dom parterowy to świetne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi i seniorów. Znika problem ze spadnięciem ze schodów i utrudnionym wchodzeniu po nich każdego dnia. Dzieciom nie grodzi też upadek z dużej wysokości przez okno. Możliwe jest swobodne poruszanie się po wszystkich pomieszczeniach, a rodzice mogą z łatwością kontrolować swoje dzieci. Można też zdecydować się na późniejsze rozbudowanie domu w górę, tworząc budynek piętrowy. Jest to świetna opcja, jeśli chcemy, aby dzieci mieszkały z rodzicami w późniejszym czasie. Brak bariery architektonicznej i ułatwiona komunikacja sprawiają, że dom parterowy jest wspaniałym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych i seniorów.

Comments are Disabled