Marzysz o niebanalnym wnętrzu? Wykorzystaj beton dekoracyjny!

Jeśli marzysz o niepowtarzalnym wnętrzu i ciekawym wykończeniu pomieszczenia sprawdź, co może zaoferować beton architektoniczny. Przez długie lata materiał był wykorzystywany w zupełnie innym charakterze. Obecnie coraz częściej wykorzystywany jest jako oryginalna dekoracja na ścianie.

Betonowe płyty

Płyta to gotowy materiał przygotowany do montażu na ścianie. Nie trzeba korzystać z sypkich materiałów chemii budowlanej i tworzyć masy. Można wykorzystać gotowe płyty i stworzyć ciekawą aranżację wnętrza. Beton na ścianie może posiadać najróżniejszą fakturę i kolor. Dostępność modeli jest tak wielka, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i swojego wnętrza.

Beton architektoniczny – zalety

Jeśli chcemy w salonie stworzyć ścianę z betonu, wystarczy zakupić gotowe płyty. Użytkownicy pokochali materiał, gdyż jest łatwy do utrzymania w czystości i wdzięczny w obróbce. Doskonale wpisuje się w surowe, industrialne wystroje wnętrza, współpracując z drewnem, szkłem, metalem.

Beton dekoracyjny – gdzie zastosować?

Materiał można wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest beton na ścianie. Można również położyć na podłodze, wykorzystać do wykonania podjazdu, parkingu czy ścieżki – https://budujmy.eu/pl/menu/beton-dekoracyjny-935.html. Obecnie beton dekoracyjny wykorzystywany jest do wykonania blatów kuchennych, obudowy kominków, wanny i umywalki. Materiał jest na tyle funkcjonalny, że można z niego wykonać ozdoby dekoracyjne i gadżety, jak naczynia i lampy połączone z elementami drewna, szkła, metalu.

Techniki obróbki

Beton można wykorzystać na cztery podstawowe sposoby. Można pozostawić go w naturalnej formie, można mechanicznie nadać mu odpowiednią fakturę, można również opóźnić chemicznie wiązanie powierzchni lub stworzyć swoistą kombinację metod i nadać mu niebanalnego kształtu. Należy jednak pamiętać, że bez względu na sposób obróbki, konieczne jest zachowanie reżimu technologicznego.

Comments are Disabled