Zaprawy naprawcze do betonu. Sposób na szybką naprawę uszkodzeń powierzchni betonowych

Zauważasz spękania i kruszenie się betonu? W takim przypadku warto zdecydować się na jego naprawę. Dzięki niej można ochronić konstrukcję przed dalszym niszczeniem, wzmocnić ją i nadać jej estetyczny wygląd.

Jak naprawić zniszczoną powierzchnię betonową?

masa-naprawcza-2-6-mm

Powierzchnie z betonu można naprawiać na różne sposoby, na przykład przez nadlewanie betonu na beton, czyli umieszczenie na nim kolejnej warstwy materiału. Ze względu na różne składniki mieszanin betonu efekt nie zawsze jest optymalny – ponownie mogą pojawić się rysy, pęknięcia, kruszenie.

Jeśli uszkodzenia są powierzchniowe, jest łatwiejszy i szybszy sposób na ich usunięcie – to specjalna zaprawa naprawcza do betonu, która skutecznie radzi sobie z uszkodzeniami różnych konstrukcji betonowych.

Zaprawy mogą być używane między innymi do:

  • schodów,
  • posadzek,
  • płyt balkonowych,
  • belek,
  • słupków,
  • gzymsów czołowych,
  • narożników.

Jak zastosować zaprawę do betonu?

Zaprawy, za pomocą których możliwa jest naprawa betonu, to specjalne mieszanki cementowe. Są bardzo łatwe w użyciu nawet dla niedoświadczonej osoby.

Dzięki zaprawom betonowym można naprawiać uszkodzenia betonu zarówno z zewnątrz, jak i we wnętrzach. Nadają się one również do używania na spoiwach hydraulicznych, warstwach izolacji przeciwwilgociowej, paroizolacji.

Zaprawy tego typu mają formę sypką i są przeznaczone do wymieszania z wodą. Należy wtedy zastosować odpowiednie proporcje, aby uzyskać mieszankę posiadającą optymalne właściwości.

Przygotowaną zaprawę należy nanieść na uprzednio wyczyszczoną nawierzchnię betonową. W tym celu można zastosować także odpowiednie narzędzia murarskie. Nie należy dolewać wody do wiążącej się już mieszanki. W przypadku mieszanek o właściwościach szybkoschnących powierzchnia po naprawie może być przeznaczona do ponownego użytkowania już po kilku godzinach.

Comments are Disabled