Ściany, które odmienią dom

Farby strukturalne to świetna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań, które już trochę nam się znudziły. Dzięki różnorodności wariantów każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie. Jak wybrać farbę, która pomoże uzyskać oczekiwany efekt?

Zalety farb strukturalnych

Zanim rozpoczniemy przygodę z farbami strukturalnymi warto dowiedzieć się o nich kilku rzeczy. Największą ich zaletą jest możliwość malowania ścian, które nie są idealnie gładkie. Farby strukturalne wzory bez problemu pokryją niewielkie spękania, nierówności czy inne niedociągnięcia.

Używając farb strukturalnych możemy położyć je na tynki, beton, płyty kartonowo – gipsowe, czy materiały drewnopodobne.

Tynki strukturalne to bardzo szeroki wachlarz możliwości. Możemy zdecydować się na farbę brokatową, imitującą beton, trawertyn, czy wapień. Również możemy postarzyć swoje mieszkanie używając farby, która powoduje spękania.

Gdzie pomalować?

Farba strukturalna to bardzo ciekawe, ale i bardzo charakterystyczne rozwiązanie. To właśnie tynk strukturalny wprowadzi charakter do naszego salonu. Nim więc zabierzemy się do pracy warto bardzo dobrze zastanowić się, która ze ścian zostanie pomalowana.

Wybierając ścianę warto postawić na tę, która jest bardzo dobrze widoczna i duża. Dzięki umieszczeniu tynku strukturalnego na dużej ścianie w całej okazałości będziemy mogli podziwiać efekty swojej pracy.

Trzeba pamiętać, że decydując się na pomalowanie ścian tynkiem strukturalnym nie można przesadzić. Warto wybrać jedną ścianę, a resztę pozostawić białe lub zastosować inny, delikatny kolor. Ściana jest tak bardzo charakterystyczne, że pomalowanie większej ilości mogło, by sprawić, że salon będzie wydawał się ciemny i przytłaczający.

Osoby, które nie są przekonane do malowania ścian mogą zdecydować się na uatrakcyjnienie sufitu. Farba strukturalna na sufit to niebanalne rozwiązanie, które wprowadzi powiew świeżości do mieszkania.

Comments are Disabled