Czym zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe? Przegląd preparatów

Meble ogrodowe z drewna są eleganckie i komfortowe. Doskonale uzupełniają przestrzeń ogrodu czy tarasu. Aby cieszyć się ich estetycznym wyglądem na dłużej, warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu ich powierzchni. Wtedy nie tylko będą chronione przed niszczeniem, ale także jeszcze piękniejsze. Czym pomalować meble ogrodowe z drewna?

Właściwe zabezpieczenie elementów drewnianych na zewnątrz posiada bardzo duże znaczenie. Drewno wystawione jest wtedy na niekorzystne czynniki – wilgoć, zmiany temperatury, promieniowanie UV, szkodniki, które przyczyniają się do jego niszczenia. Aby meble ogrodowe z drewna mogły służyć jak najdłużej, warto je zabezpieczać.

Preparaty do malowania mebli ogrodowych

Do pomalowania mebli ogrodowych wykorzystuje się różne rodzaje preparatów dedykowanych dla drewna na zewnątrz. Najczęściej są to:

  • impregnaty,
  • lakierobejce,
  • oleje.

Impregnowanie

Do zastosowania zewnętrznego bardzo dobrze nadaje się impregnat do drewna – czytaj dalej. To specjalny preparat dedykowany do impregnacji – konserwacji drewna. Wnika on w strukturę drewna i skutecznie chroni je przed zagrożeniami. Powoduje, że wyroby drewniane mogą cieszyć oko na lata. Po wykonaniu impregnacji na meble można nałożyć preparaty nawierzchniowe, na przykład lakier do drewna czy farbę.

Lakierowanie

Z kolei lakierobejca to preparat służący zarówno do zabezpieczania drewna, jak i do nadawania mu atrakcyjnego koloru. Dzięki temu można zmienić wygląd mebli ogrodowych. Do stosowania zewnętrznego najlepiej wybrać preparat o dodatkowych właściwościach ochronnych.

Olejowanie

Drewno na zewnątrz można zabezpieczyć także z użyciem oleju. To naturalna propozycja dla amatorów renowacji mebli ogrodowych. Olej nie tworzy powłoki na drewnie, ale wnika w jego strukturę, dzięki czemu meble nadal będą wyglądały bardzo naturalnie. Olejowanie należy systematycznie powtarzać.

Comments are Disabled