Niezwykłe zastosowania silikonowych fug

Fuga silikonowa to dość szczególny rodzaj fugi. Nie jest tak atrakcyjna wizualnie, jak pozostałe modele, lecz z drugiej strony posiada niedostępne dla innych modeli właściwości. Czym konkretnie się taka fuga charakteryzuje oraz co najważniejsze, gdzie można ją zastosować?

Wewnętrzne zastosowanie fugi silikonowej

W pomieszczeniach mieszkalnych fugi charakteryzują się pięknymi kolorami, bardzo dokładnie dobranymi do koloru kafelków, a także niezwykłą fakturą, która może być albo gładka jak same kafelki, albo też charakterystycznej się od nich różnić, stanowiąc tym samym rewelacyjny kontrast. W opozycji do takich fug stoi model silikonowy, który ani nie posiada pięknego koloru, ani też nie jest wyposażony w atrakcyjną fakturę. Co zatem powoduje, że jest on tak powszechnie wykorzystywany? Zasługą tego jest przede wszystkim niezwykła wręcz odporność na wilgoć. Fuga tego typu nie przepuszcza jej w choćby nawet najmniejszym stopniu, dzięki czemu rewelacyjnie nadaje się ona jako uszczelnienie. Sprawdza się to przede wszystkim tam, gdzie obecna jest duża ilość wilgoci. Łatwo więc taką fugę spotkać w łazience przy wannie lub umywalce, a także w kuchni, gdzie często pełni funkcje uszczelnienia zlewu.

Fuga silikonowa na taras, czyli zewnętrze zastosowania

Jak się jednak okazuje, fugi silikonowe do płytek są odporne również na wiele innych czynników niekorzystnych dla tradycyjnych fug. Mowa tu np. o wysokiej i niskiej temperaturze, czy też np. intensywnemu nasłonecznieniu. Z tego powodu fugi te mogą być z powodzeniem stosowane nie tylko wewnątrz pomieszczeń, lecz także na zewnątrz. Sprawia to, że taka fuga jest podstawowym wyborem, jeśli chodzi o dobranie odpowiedniej fugi na tarasie czy też balkonie. Jest mocna, trwała, a także dostatecznie ładna, aby ją stosować. Innymi słowy, prawdziwy ideał, jeśli chodzi o fugi.

Źródło: Budujmy eu

Comments are Disabled