Niewielkie lampy, maksimum światła

Jak prawidłowo funkcjonować, gdy za oknem szaro się robi już w godzinach popołudniowych? Jak odpowiednim światłem podkreślić wyjątkowy charakter mieszkania, w którym tak dobrze czują się jego właściciele? Wiele osób twierdzi, iż bez odpowiedniego, dobrze dobranego oświetlenia ciężko funkcjonować w nawet najbardziej nowoczesnej i efektownej przestrzeni. To bowiem światło wprowadza przytulny klimat i harmonię do miejsc. Jakie więc jest najlepsze do domów, mieszkań i biur? Poniżej, kilka cennych wskazówek.

Trendy wnętrzarskie 2020

Magazyny wnętrzarskie, designerzy oraz projektanci raz na jakiś czas proponują klientom to, co akurat jest modne. Wielu z nich jednak uważa, by nie podążać ślepo za aktualną modą, tylko wybierać z niej to, co jest zgodne z gustem i preferencjami klientów. To samo bezapelacyjnie dotyczy oświetlenia w naszych domach. I choć wiele z nas uważa, iż w tej kwestii od lat panuje taka sama moda, to jednak można się bardzo zdziwić przeglądając listy rankingowe opisujące to, co akurat jest teraz na topie. I wcale to nie są drogie i ekskluzywne żyrandole. Wręcz przeciwnie! Minimalizm rządzi.

Spoty sufitowe – co to takiego?

Spoty sufitowe to lampy, które zdecydowanie zawładnęły mieszkaniami, domami, biurami, kawiarniami oraz hotelami klientów. Te niewielkie rozmiarowo lampy skierowane są na konkretny punkt, który oświetlają. Można do nich dobrać mocne, chłodne lub ciepłe światło w zależności od tego w jakim stylu zaaranżowane jest wnętrze. Dużym ich plusem jest to, że producenci starają się wyjść klientom naprzeciw i tworzyć spoty sufitowe, które będą uniwersalne i ponadczasowe. Dlatego też w sklepach można znaleźć tak wiele ich kolorów, które w bardzo ciekawy sposób można ze sobą łączyć.

Co wygrywa?

Czy wygrywają klasyczne, ciężkie lampy, czy też lekkie i małe spoty? To zależy przede wszystkim od gustu danej osoby, pomieszczenia oraz stylu w jakim jest ono urządzone. Mimo, iż spoty pasują do każdej aranżacji, wiele osób jeszcze nie do końca widzi je w takich pomieszczeniach jak choćby salony czy sypialnie, które kojarzone są raczej z bardzo efektownymi, wiszącymi lampami. Spoty owszem nadają się do korytarzy, kuchni i łazienek, gdzie potrzebne jest kilka punktów oświetlenia, które tak naprawdę nie musi stanowić swoistej dekoracji w tych miejscach. Plusem ich także jest cena. Są one obecnie chyba najtańszymi źródłami światła, gdyż podstawowe, klasyczne i uniwersalne oprawy w kolorach bieli czy czerni można kupić już od kilkunastu złotych za sztukę.

Comments are Disabled