Odpowiednia lampa na korytarz

Bez względu na to, czy szuka się lampy na korytarz do małego, klimatycznego mieszkanka, czy też szuka się lampy do przestrzennego domu – niełatwo dokonać wyboru. Taka lampa w tym konkretnym miejscu musi być bowiem praktyczna, funkcjonalna i elegancka zarazem. Ponadto, pod względem kolorystycznym musi być dopasowana do ogólnej aranżacji. Jaki model będzie więc najodpowiedniejszy?

Odpowiedni rozmiar

To zdecydowanie podstawa. Zanim klient wybierze się do sklepu (bez względu na to, czy to sklep stacjonarny, czy internetowy) trzeba dobrze znać wymiary pomieszczenia, w którym na stałe ma pojawić się nowa lampa. Bardzo źle wygląda, gdy w małym korytarzyku pojawia się wielka i rozłożysta lampa lub odwrotnie – gdy w dużym przedpokoju zawiśnie mała lampka, która nie do końca zapewni dobre oświetlenie tego miejsca.

Właściwy kolor

Lampy na korytarz (tutaj) muszą pasować zarówno do miejsca, w którym się znajdują, jak i do wszystkich przestrzeni w domu. Gdy w domu dominują delikatne, subtelne kolory – lampa w korytarzu nie powinna być czarna. Warto o tym pomyśleć, by stworzyć spójną, harmonijną całość.

Ciekawy model

Zdecydowanie lampy na korytarz nie mogą być nudne. To one bowiem rzucają się w oczy, gdy wchodzi się do domu. To od nich musi bić mocne światło, które żegna domowników każdego dnia podczas opuszczania domu i przy ostatnich poprawkach stylizacji i urody. Trzeba więc postawić na mocne światło w ciekawej oprawie. I tu można zaszaleć. Klienci mogą wybrać albo nowoczesne modele, albo lampy w stylu rustykalnym, boho lub typowo klasyczne. Taki model zdecydowanie będzie ozdobą nawet w najprostszym i najmniejszym korytarzu.

Jednokolorowe lampy czy wzorzyste modele?

Czy lepiej wybrać lampę w konkretnym kolorze, czy może zdecydować się na wzorzysty model? Tu zdania są podzielone. Osoby bardziej odważne, wybiorą lampę o oryginalnym wzorze, która wprowadzi coś nowego do mieszkania. Tym bardziej, że wybór w sklepach takich lamp jest dość spory i można postawić na lampy we wzory geometryczne, kwiatowe, w zwierzęce czy w nieoczywiste printy.

W zależności od gustu i preferencji klientów, klienci wybiorą ten asortyment, który najprawdopodobniej najbardziej oczaruj ich w sklepie pod względem estetyki. To ważne, by lampa nie tylko spełniała swoją funkcję, ale by również stanowiła ozdobę pomieszczenia, w którym się znajduje. Tym bardziej, korytarz jest takim miejscem, w którym raczej nie ma wielu ozdobników, dlatego też każdy element w tym miejscu ma ogromne znaczenie i powinien być dobrze dobrany przez domowników.

Comments are Disabled