Bezpieczne miejsce na samochód: co wybrać?

Samochód stał się dla wielu osób niezbędnym dodatkiem, a przetrzymywanie go w bezpieczny sposób stało się jedną z ważniejszych kwestii dla właścicieli domów. Z jakich rozwiązań można skorzystać?

Wiata garażowa: lekka, tania, ale…

Nie brak osób, które rezygnują z budowy garażu i stawiają na wiatę garażową. Takie rozwiązanie to niskie ceny i oszczędność czasu, ale… Wiata garażowa ochroni samochód przed deszczem, ale nie przed niskimi temperaturami czy złodziejami. Nie stanie się też domowym warsztatem, który – dla wielu mężczyzn – jest pomieszczeniem bardzo ważnym.

Garaż połączony z domem

Te osoby, które chcą uniknąć zimowego skrobania szyb, chętnie stawiają na domy z garażem. Projekty są różne. Można postawić na garaż połączony z domem w jednej bryle, można postawić na dom, do którego można dostawić budynek na samochód. Projekt garażu dobudowanego do domu lub połączonego z nim to rozwiązanie bezpieczne i wygodne, na które decyduje się wiele osób. Dlaczego? Bo w takim przypadku można zaoszczędzić sporo miejsca na działce, można też wygodnie przemieszczać się pomiędzy garażem a częścią mieszkalną domu. Wielkim walorem jest też możliwość urządzenia nad garażem poddasza, które może stać się naturalnym przedłużeniem domu.

Garaż połączony z domem

A może garaż wolnostojący?

Kto nie chce korzystać ze skromnej wiaty, a w czasie budowy domu nie zdecydował się na dostawienie do niego garażu, ten może skorzystać jeszcze z takiej opcji, jak garaż wolnostojący. Projekty garażów tego typu dobrze sprawdzają się przy większych działkach, gdzie część podwórka służy jako ogród, a część ma charakter bardziej gospodarczy. Tu można postawić na projekt garażu o większych rozmiarach, który pomieści 1-2 samochody oraz narzędzia, niezbędne do prac naprawczych przy aucie lub do prac ogrodowych. I tu można skorzystać z wielu ciekawych propozycji, dzięki czemu garaż taki stanie się nie tylko miejscem do bezpiecznego przechowywania samochodu, ale i praktycznym schowkiem na te drobiazgi i sprzęty, które są potrzebne, a w domu zajmują cenne miejsce.

Comments are Disabled