Jak wybrać gotowy projekt domu parterowego

Kiedy chcemy rozpocząć budowę domu, kluczową kwestia jest projekt, ale czym się kierować? Na rynku znajdziemy setki gotowych projektów domów parterowych. Decyzja o projekcie powinna być przemyślana, ponieważ z założenia, budujemy jeden dom na całe życie. Kryterium “dom jest ładny” nie powinien stanowić o podjęciu ostatecznej decyzji. Wielu inwestorów popełnia ten błąd, że kieruje się wyglądem domu w katalogu.

Przede wszystkim funkcjonalność

Oczywiście, ważne jest, żeby dom się nam podobał, ale to nie jedyne, na co powinno się zwracać uwagę. Przy wyborze gotowego projektu domu parterowego, słowo funkcjonalność odmienia się przez wszystkie przypadki. Budowa domu jest dużą inwestycją, nie tylko finansową, ale wymaga także sporo czasu, dlatego warto jest wziąć pod uwagę rozkład pomieszczeń i szereg innych kwestii, które sprawią, że będzie się wygodnie mieszkało.

Odpowiedni projekt

Kiedy już uporamy się z wszystkimi formalnościami, dotyczącymi działki, można zająć się projektem. Koniecznie odpowiedzmy sobie na pytania, czego wymagam, jako użytkownik domu. Gotowe projekty domów parterowych, pozwolą zapoznać się z ogólnymi koncepcjami, jakie się stosuje. Przeglądając różne z nich, łatwiej będzie sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Ważne jest, żeby gotowy projekt był na miarę naszych możliwości, ale też potrzeb.

Jeśli rodzina nie jest wielopokoleniowa, nie ma potrzeby budowania domu z większa liczbą sypialni, niż jest domowników. Pamiętajmy, że większy dom, to większe koszty utrzymania. Sercem każdego domu jest salon, kuchnia i jadalnia. W przypadku tych pomieszczeń, ważne jest, żeby pomieściły całą naszą rodzinę, ale też gości. O funkcjonaliści będą świadczyły takie pomieszczenia jak dodatkowa łazienka, spiżarnia, kotłownia czy pralnia.

Gotowe projekty domów parterowych są dobrym rozwiązaniem dla rodzin 4,5 – osobowych. Dokładne przeanalizowanie potrzeb, ale także oczekiwań, pozwoli wstępnie oszacować koszt całej inwestycji. W dużej mierze, od wyboru projektu, będzie zależało to, jak dobrze będzie się nam mieszkało.

Comments are Disabled