Rodzaje opraw sufitowych

Kiedy przeprowadza się remont w domu lub w biurze nie można zapomnieć o aranżacji sufitu i jego oprawie. Odpowiednie oświetlenie potrafi całkowicie odmienić każde pomieszczenie, nadać klimat i sprawić, że pokój, salon, sypialnia lub biuro zyska wyjątkowy charakter. Obecnie, możliwości jakie dają oprawy stropowe są ogromne, a w sklepach nie brakuje różnego rodzaju oświetlenia.

Nie wszyscy podchodzą z rozwagą do planowania oświetlenia w domu, mieszkaniu lub w biurze, a to duży błąd. Już na etapie remontu powinno się dokładnie przemyśleć jaki będzie sufit, a co za tym idzie, jego oprawa. Sam sufit może być wykończony jedynie tynkiem i gładzią, albo może być wykonany z płyt gipsowo-kartonowych, popularnie nazywanych regipsami. Z ich pomocą wykonuje się sufity podwieszane, które pozwalają ukryć wszystkie kable. To rozwiązanie wydaje się też dawać największe możliwości aranżacyjne i dekoracyjne.

Oprawy tradycyjne i nowoczesne

W sklepach i marketach budowlanych można znaleźć oświetlenie różnego rodzaju. Wybór jest tak wielki, że może przyprawić o przysłowiowy ból głowy, ale dzięki dużej ilości rozwiązań, każdy znajdzie coś dla siebie i swojego sufitu.

Mimo wielu nowinek w oprawach stropowych, wciąż największą popularnością cieszą się żyrandole, lampy, plafony i kinkiety. Na rynku dostępne są najróżniejsze rodzaje: tradycyjne i nowoczesne, z rożnych materiałów, o wymyślnych kształtach i w szerokiej gamie kolorystycznej. Wśród takiego oświetlenia, bez trudu znajdziemy odpowiednie do biura, salonu, sypialni, kuchni czy łazienki. Lampy, które mają niepowtarzalny design będą nie tylko praktyczne, ale będą stanowić piękną dekorację.

Oświetlenie LED-owe

W ostatnich latach oświetlenie LED-owe zyskuje na popularności. Dzieje się tak, ponieważ jest energooszczędne, a przy okazji pozawala wyczarować niesamowite iluminacje. Taka oprawa stropowa (https://candellux.com.pl/pl/menu/oprawy-stropowe-220.html) jest dostępna w wielu kolorach i posiada diody o różnej mocy. Niestety, na kupujących czeka kilka pułapek, a największą z nich jest cena, ponieważ na rynku istnieją bardzo tanie taśmy LED-owe, które z pewnością nie spełnią oczekiwań. Ich zasadniczą wadą jest to, że są niskiej jakości, taśmy mogą się przerywać, a diody nie będą świecić jednolicie.

Temat opraw stropowych jest dość szeroki, ponieważ dostępność produktów jest ogromna. Jedno jest pewne, przy pomocy różnych lamp i taśm LED-owych, można w znaczący sposób odmienić każde pomieszczenie, czy to w mieszkaniu czy w biurze. Światło sprawia, że wszędzie można wykreować wspaniały klimat.

Comments are Disabled