Domy parterowe

Domy parterowe

Rynek oferuje tysiące projektów i rozmaitych rozwiązań. Chcąc wybrać optymalny projekt domu parterowego, warto rozważyć kilka istotnych kwestii. Każdy inwestor ma indywidualne preferencje, co wiąże się z ciągłym podejmowaniem decyzji. W przyszłości będzie to miało wpływ na komfort użytkowania oraz wysokość płaconych rachunków.

Wady i zalety domów parterowych

Jeśli chodzi o oszczędność energii, rekomendowany jest kształt sześcianu, jednak domy np. w kształcie litery L są ciekawsze w estetyce. Rozmieszczenie pomieszczeń na jednym poziomie daje poczucie przestrzeni oraz wygodnej komunikacji. Szczególnie ważne może to być dla osób starszych lub niepełnosprawnych, ze względu na trudności w poruszaniu się.

Domy parterowe mają to do siebie, że projektuje się w nich przeważnie duże okna. Z jednej strony jest to ogromną zaletą w przypadku, gdy na zewnątrz panują piękne widoki. Z drugiej strony może być to jednak krępujące, kiedy mamy wścibskich sąsiadów tuż za płotem.

Wadą parterówek jest to, że zajmują dużo powierzchni. Osoby posiadające dużą działkę oraz lubiące nowoczesny design będą szczególnie zadowolone z budowy tego typu domu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu?

Celem większości inwestorów jest spełnienie oczekiwań, uzyskanie jak najwyższego komfortu oraz nieprzekroczenie planowanego budżetu. Dlatego decydując się na projekt domu parterowego należy wziąć pod uwagę następujące aspekty:

  • powierzchnia użytkowa
  • rozmieszczenie pomieszczeń
  • wielkość okien
  • kształt bryły budynku
  • rodzaj dachu (płaski, dwuspadowy lub wielospadowy)
  • typ ogrzewania.

Comments are Disabled