Najciekawsze przykłady lamp nowoczesnych

Śmiało można wyróżnić przynajmniej kilka przykładów takich lamp nowoczesnych, które pasują absolutnie do każdego wnętrza. Poniższe warianty sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach, o ile oczywiście zostaną dostosowane do ich rozmiarów i układów.

Niestandardowe plafony

Plafony nie muszą być wcale płaskimi oprawami przypominającymi cieniutkie dyski bądź płytkie dyski. Nie muszą też występować w jednolitych jasnych odcieniach, które sprawiają, że lampa po zamontowaniu staje się niemalże częścią sufitu. One mogą się na tym suficie odznaczać. Tak właśnie wyglądają plafony nowoczesne. Są duże, porażają wręcz niecodziennymi dla nich rozmiarami i cechują się przedziwnymi kształtami – bywają geometryczne, ale też i zupełnie nietypowe w swojej formie. Najważniejsze jest to, że przede wszystkim zawsze je widać. Tuż po wejściu do pomieszczenia to właśnie one jako pierwsze rzucają się w oczy, co sprawia, że śmiało można z nich stworzyć główną dekorację wnętrza, by to w wokół niej powstała później dalsza część aranżacji.

Monochromatyczne lampy wiszące

Jeszcze bardziej efektowna potrafi być nowoczesna lampa wisząca. Proste surowe zwisy, na ogół występujące w tych ciemniejszych barwach (różnych odcieniach szarości, brązu bądź czerni, bo i czerń może być różnorako nasycona) są doskonałym wyborem dla wnętrz, które mają być nowoczesne, ale jednocześnie dość klasyczne. Oksymoron? Niekoniecznie. Nawet styl nowoczesny doczekał się pewnych schematycznych (właśnie klasycznych) rozwiązań, które od lat są w nim powielane, bo zawsze tak samo dobrze się sprawdzają. Nowoczesne lampy wiszące są tego najlepszym przykładem. Okrągłe proste abażury wypełnione od środka jaśniejszym kolorytem zdecydowanie robią wrażenie, a to właśnie sprawia, że doskonale czują się w dużych pomieszczeniach, od których oczekuje się i nowoczesności, i pewnej namiastki elegancji.

Żarówki w roli oświetlenia

Mimo wszystko jednak zdecydowanie najciekawszym wariantem nowoczesnych lamp są żarówki, które wchodzą teraz w rolę całych opraw. Nie da się im odmówić oryginalnego wyglądu. Zastosowane w dowolnym pomieszczeniu zawsze będą przyciągać wzrok, zwłaszcza jeśli stworzy z nich cały system oświetleniowy, łącząc w nim przynajmniej kilka żarówek o zróżnicowanych wielkościach i formach. Jako że jednak takie niepozorne punkty nie są w stanie doświetlić porządnie większej przestrzeni, najlepiej zastosować je w mniejszych pomieszczeniach, czyli przykładowo w łazience, ale też i kuchni, przedpokoju bądź po prostu w kawalerkach.

Comments are Disabled