Plafony drewno – czym są?

Drewno znów jest na topie. Od lat wykorzystywane do produkcji mebli, paneli podłogowych czy nawet mniejszych domowych dekoracji, ostatnio znalazło dla siebie stałe miejsce także w branży oświetleniowej. Tworzy się z niego głównie plafony drewno. Często są to lampy o charakterze industrialnym, choć zdarza się, że nadaje się im bardziej klasycznego czy wręcz eleganckiego wizerunku.

Alternatywa dla żyrandoli

Ogólnie rzecz biorąc plafony przeważnie stosuje się tam, gdzie nie można umieścić standardowych żyrandoli. Wynikać to może chociażby z nietypowego układu pomieszczenia. Architekci zalecają też, by żyrandoli, które są jednak na ogół dość duże i masywne, nie stosować w mniejszych pomieszczeniach oraz w pomieszczeniach z nisko osadzonym sufitem. Mając do zaaranżowania tego typu przestrzeń, warto poszukać dla niej jakiejś alternatywy. Plafon może być dobrym kierunkiem. Często jest on na tyle niepozorny w swoim wyglądzie, że w pomieszczeniu niemalże go nie widać, a czasem taki efekt jest właśnie wskazany, gdy to pomieszczenie chce się optycznie powiększyć.

Nowoczesne rozwiązanie w technologii LED

Przy wyborze lamp zawsze warto też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób mają być one zasilane. Plafony uchodzą za na szczęście za lampy nowoczesne. Są nowoczesne zarówno w swoim designie, jak i działaniu, ponieważ większość z nich korzysta właśnie z technologii LED. A przeciętny człowiek sam powinien chcieć ją stosować. Plafon LED będzie zużywać o wiele mniej prądu niżeli plafon „tradycyjny”, co sprawi, że zdoła wpłynąć na obniżenie rachunków. Ponadto technologia LED jest znacznie korzystniejsza dla naturalnego środowiska. Plafon drewno (https://candellux.com.pl/pl/menu/lampy-sufitowe-plafony-229.html) to dobry wybór dla tych, którzy przejmują się losem otoczenia i chcą postępować w sposób ekologiczny, nawet podczas kupowania lamp do domu czy mieszkania.

Duży wybór

Czyli mówiąc inaczej – dla każdego coś dobrego. Nie da się jednak ukryć, że wśród plafonów z dodatkiem drewna najwięcej jest tych o designie mocno wpisującym się w charakter industrialnej stylistyki. Drewno łączone z metalem daje zabójczy efekt. Zwłaszcza gdy to drewno występuje w swoim ciepłym naturalnym odcieniu, a z kolei metal poraża głęboką barwą – najlepiej czarną lub ciemnoszarą. Lampy industrialne mają dość surowy wygląd. Brakuje w nich dekoracyjnych detali, ale to właśnie sprawia, że wprost nie da się odwrócić od nich wzroku. Jeżeli jednak komuś nie przypadną one do gustu, zawsze może on poszukać dla siebie plafonów w zupełnie innym stylu. Wśród tych lamp występują też pewne eleganckie, klasyczne i bardziej tradycyjne propozycje.

Comments are Disabled