Domy drewniane — dlaczego warto? Koszt domów z bali.

Niezwykle szeroki wybór budowania drewnianych domów pozwala nam na stworzenie domu idealnego, w którym zadomowimy się na całe życie. Do wyboru mamy wiele licznych technologii: z bali, szkieletową, z drewna masywnego klejonego, słupowo-ryglową oraz z drewna litego. Którą z nich wybierzemy, zależy wyłącznie od naszych upodobań oraz potrzeb – czy istotna będzie dla nas trwałość oraz jakoś, czas budowy, a może aspekty ekologiczne i zdrowotne. 

Projekty domów drewnianych – dlaczego warto?

Projekty domów drewnianych (dostępne na Domy w Stylu) to z jednej strony hołd w stronę minimalizmu oraz prostota, z drugiej natomiast zamiłowanie do natury. Nie oznacza to jednak, iż domy wykonywane z drewna muszą być nudne. Wręcz przeciwnie! Bardzo często znacząco różnią się one od siebie i mogą okazać się niezwykle oryginalne. Ponadto, drewno bardzo często stosowane jest w projektach domów szkieletowych, których podstawą jest szybkość budowania. Osoby, które cenią wyjątkowość, mogą postawić na domy z bali, które z pewnością wyróżnią się na tle innych budynków. Co więcej, projekty domów drewnianych nie wymagają wykonywania mokrych prac, co przekłada się na to, iż budowa może odbywać się nawet zimą!

Dom z bali a finanse

Domy z bali są niewątpliwie najdroższymi domkami drewnianymi. Ich koszty bywają bowiem zbliżone do tych generowanych przez tradycyjną budowę technologią murowaną. Średnia cena takiego domu wynosi 2,5 tyś zł za metr kwadratowy w stanie surowym zamkniętym. Jeżeli mowa o budowie pod klucz są to ceny rzędu 3-4 tyś zł za metr kwadratowy.

Comments are Disabled