Lampy retro, czyli niepowtarzalny klimat z minionych epok

Przy urządzaniu wnętrza oprócz mebli kluczową rolę odgrywa oświetlenie. To dzięki niemu nie tylko mieszkania robią się znacznie bardziej funkcjonalne, ale również klimatyczne. Dzieje się tak dlatego, ponieważ lampy często są także bardzo dekoracyjne i emitują przyjemne światło.

Oświetlenie w stylu retro

Aranżując nowoczesne mieszkania pod względem rodzaju oświetlenia, bierze się pod uwagę oszczędność i funkcjonalność, a także styl, w jakim zamierza się urządzić mieszkanie. Obecnie oprócz minimalistycznego podejścia zarówno do kształtów, jak i materiałów, z jakich wykonane są nowoczesne lampy, do łask wraca także oświetlenie w stylu retro. Nie oznacza to jednak, że lampy retro (https://candellux.com.pl/pl/menu/lampy-w-stylu-vintage-214.html) są mniej funkcjonalne i oszczędne – wprost przeciwnie – zainteresowanie retro sprawiło, że powstają nowoczesne lampy, które nawiązują swoją stylistyką do innych epok, a przy tym są równie funkcjonalne.

Lampy retro – główne oświetlenie

Nowoczesne oświetlenie retro to zarówno efektowne żyrandole, kinkiety, plafony, jak i lampy stołowe czy takie, które można postawić na podłodze. Są one znacznie bardziej dekoracyjne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby mimo to dopasować je do nowoczesnego wnętrza. Ich dekoracyjność przejawia się przede wszystkim w bardziej zdobnych kształtach, co w porównaniu z nowoczesnymi i bardziej geometrycznymi, jest dla wielu osób zdecydowaną zaletą.

Na szczególną uwagę zasługują duże lampy do powieszenia na suficie, które idealnie rozświetlają przestronne salony i przywodzą na myśl inne epoki. Będą idealnie komponować się z solidnymi drewnianymi meblami, ciężkimi zasłonami i delikatnymi firankami – czyli kwintesencja klasycznego stylu w najnowszym wydaniu – takie wnętrza są ponadczasowe.

Lampy w stylu retro jako oświetlenie pomocnicze

Lampa retro to także idealne rozwiązanie, gdy chcemy doświetlić wnętrze – wtedy sprawdzą się przede wszystkim fantazyjne kinkiety w stylu retro na ścianę lub plafony. Z ich pomocą wydobędziemy z mroku szczególnie newralgiczne miejsca w naszym salonie czy jadalni. Jako oświetlenie pomocnicze warto także zastosować niezwykle efektowne lampy stojące oraz mniejsze lampy stołowe. Zwracają uwagę misternie wykonanymi abażurami oraz innymi zdobniczymi elementami.

Dużą wadę przykłada się także do materiałów, z jakich są wykonane. Jest to przede wszystkim mleczne szkło, a także metal oraz drewno. Lampy w stylu retro mogą być stylizowane na bardzo różne epoki – przy wyborze określonego oświetlenia warto kierować się własnymi upodobaniami oraz potrzebami, a dzięki temu każde wnętrze będzie niepowtarzalne.

Comments are Disabled